klimatyzator

Sprawdzona i tania klimatyzacja Warszawa i okolice

Obecnie coraz częściej w domach i mieszkaniach montuje się centrale wentylacyjne z rekuperatorami lub też systemy klimatyzacji. Klimatyzacja jest najprostszym oraz jednym z najtańszych sposobów na to, aby zapewnić optymalne warunki termiczne i wilgotnościowe w mieszkaniu. Co więcej klimatyzacja wpływa pozytywnie na mikroklimat pomieszczeń, nie tylko w okresie intensywnych upałów. Sprawdza się ona doskonale także jako urządzenie grzewcze.

Klimatyzacja może poprawić jakość powietrza w domu, co ma z kolei pozytywny wpływ na zdrowie mieszkańców. Dlatego klimatyzację bardzo często wybierają alergicy oraz osoby cierpiące na choroby płucne. Klimatyzacj wykorzystując wewnętrzne filtry jest w stanie wyłapać szkodliwe cząstki, dzięki czemu powietrze pozbawione jest nie tylko pyłów i kurzu, lecz również alergenów.

Profesjonalna klimatyzacja Warszawa i okolice

Jednak aby uzyskać optymalne warunki wilgotnościowe i termiczne zalecana jest temperatura wynosząca około 23 stopni oraz wilgotność sięgająca 40-60%. Co więcej różnica pomiędzy pomieszczeniem klimatyzowanym a nieklimatyzowanym powinna wynosić maksymalnie 7 stopni Celsjusza. W innym przypadku pojawić się mogą zapalenie zatok, gardło przeziębienie. Aby cieszyć się sprawnym montażem klimatyzacji w swoim mieszkaniu warto wybrać firmę Klimador, która wyróżnia się doświadczeniem oraz profesjonalnym podejściem. Dzięki temu system klimatyzacji zostanie zamontowany poprawnie, co zapewni efektywność jego działania.

Dużym atutem posiadania klimatyzacji w domu jest możliwość usunięcia nadmiernej wilgoci. Zatem do usunięcia nadmiaru wilgoci, a także oczyszczania powietrza przyczynia się sprawnie działająca klimatyzacja Warszawa jest miejscem, gdzie można zakupić doskonałej jakości klimatyzatory.

Klimatyzacja w Warszawie to także najwyższej jakości urządzenia, zapewniające sprawne działanie przez wiele lat. Klimatyzatory składają się ze sprężarki oraz zaworu rozprężnego. Dodatkowo występują także dwa wymienniki ciepła, czyli skraplacz oraz parownik, a także dwa wentylatory, które wpływają na przepływ powietrza. Klimatyzacja typu split opiera się na dwóch elementach – jednostce zewnętrznej oraz wewnętrznej. Połączone są one przewodami izolacyjnymi z miedzianych rur z kreonem, a także kablami do zasilania. Dzięki obiegowi powietrza między parownikiem a skraplaczem usuwa się z niego zanieczyszczenia oraz ciepło. Tym samym do mieszkania trafia schłodzone oraz czyste powietrze, zwiększając komfort przebywania w pomieszczeniach.